Nowości  Sztuczne satelity    
 


SztuczneSatelity.pl > Nowe zdjęcia satelitarne w Google Maps i Google Earth

2012-07-27 Nowe zdjęcia satelitarne w Google Maps i Google Earth

Internetowa usługa mapowa Google Maps oraz program Google Earth wzbogaciły się o zaktualizowane zdjęcia satelitarne i zdjęcia lotnicze.

Aktualizacja obejmuje 25 miast w 72 krajach i regionach świata. Wśród aktualizacji są nowe zdjęcia parku i wioski olimpijskiej w Londynie.


Park i wioska olimpijska w Londynie (grafika: Google)

Wśród zaktaulizwanych obszarów jest także Polska. Google nie podało jednakże, obazry których polskich obszarów zostały zaktualizowane.

Wśród nowych ujęć są także zdjęcia 45o dla 21 miast w Stanach Zjednoczonych i 7 w pozostałych krajach świata (np. Monachium w Niemczech, Birmingham w Wielkiej Brytanii, części Londynu).


Kościół Frauenkirche w Monachium w ujęciu 45o (grafika: Google)

     
 

Pierwszy polski satelita na orbicie!

 

13 lutego 2012 roku to dzień historyczny dla Polski. Po godz. 11 czasu polskiego wystartował pierwszy polski sztuczny satelita. Satelita PW-Sat został wykonany przez studentów Politechniki Warszawskiej. Na orbitę został wyniesiony przez rakietę nośną Vega zbudowaną przez europejską agencję kosmiczną ESA. Start rakiety odbył się z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. Po umieszczeniu na orbicie nawiązano kontakt z satelitą.

Zobacz transmisję z wydarzenia:

Więcej informacji: satelita PW-Sat | rakieta Vega | kosmodrom Kourou

Informacje dla mediów

 

SztuczneSatelity.pl na serwisach społecznościowych: