Nowości  Sztuczne satelity    
 


Sztuczne satelity > Google TV z radiem satelitarnym SiriusXM

2012-06-28 Google TV z radiem satelitarnym SiriusXM

Przeznaczona na telewizory HDTV i dekodery platforma softwarowa Google TV wzbogaci się o możliwość słuchania radia satelitarnego SiriusXM.

Aplikacja do obsługi radia została właśnie zaprezentowana. Dostępna będzie ona dla użytkowników latem 2012 roku. Wymaganym jest bycie subskrybentem radia SiriusXM (obecnie jest około 22 mln subskrybentów).

Aplikacja umożliwia cofanie się do 5 godzin wstecz audycji, ponowne odgrywanie pd początku granej muzyki, pauzowanie, szybkie przewijanie czy budowanie listy własnych ulubionych kanałów radiowych.

Ze względu na zasięg radia SiriusXM nowa aplikacja na system Google TV zainteresuje Amerykanów lub Kanadyjczyków.

Konkurencyjne platformy radia satelitarnego jak Pandora Media lub Slacker Radio także mają już aplikacje dostępowe na platformie Google TV.

     
 

Pierwszy polski satelita na orbicie!

 

13 lutego 2012 roku to dzień historyczny dla Polski. Po godz. 11 czasu polskiego wystartował pierwszy polski sztuczny satelita. Satelita PW-Sat został wykonany przez studentów Politechniki Warszawskiej. Na orbitę został wyniesiony przez rakietę nośną Vega zbudowaną przez europejską agencję kosmiczną ESA. Start rakiety odbył się z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej. Po umieszczeniu na orbicie nawiązano kontakt z satelitą.

Zobacz transmisję z wydarzenia:

Więcej informacji: satelita PW-Sat | rakieta Vega | kosmodrom Kourou

Informacje dla mediów

 

Sztuczne satelity na serwisach społecznościowych: